DUYURU

İbn Haldun’dan faydalanamadıkProf. Dr. Görgün: İbn Haldun hakkında çok sayıda akademik çalışma yapılmasına rağmen, onun düşüncesi bizim ne kararlarımızda ne de ideallerimizde açıkça yer alıyor

 

Siyaset, sosyoloji ve tarih bilimi üzerine mühim eserlere imza atan büyük İslam âlimi İbn Haldun “4. Uluslararası İbn Haldun Sempozyumu” ile yâd edildi. Başakşehir Belediyesi ve İbn Haldun Üniversitesi’nin iş birliği ile  İstanbul Kongre Merkezinde yapılan sempozyum, 20 ülkeden 60’tan fazla akademisyeni bir araya getirdi. Prof. Dr. Tahsin Görgün, sempozyumda yaptığı konuşmada, büyük âlimin görüşlerinden faydanalamadığımızı kaydederek “İbn Haldun hakkında çok sayıda akademik çalışma yapılmasına rağmen, onun düşüncesi bizim ne kararlarımızda ne de ideallerimizde açıkça yer alıyor” diye konuştu. Prof. Dr. Syed Farid Alatas, İbn Haldun’un devletin yükseliş ve çöküşü teorisinin uygulanışına yönelik ilginin giderek arttığına dikkat çekti. 

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön