DUYURU

Çalınan eserleri bulana 10 milyon dolar ödülABD’deki Isabella Stewart Gardner Müzesi, 25 yıl önce çalınan tablolarını bulanlara 10 milyon dolar mükâfat verecek.

 

ABD’deki Isabella Stewart Gardner Müzesi, 25 yıl önce çalınan tablolarını bulanlara 10 milyon dolar mükâfat verecek. Müzeden, 18 Mayıs 1990’da meşhur ressamların 13 eseri çalınmıştı. Çalınan eserler arasında Wemeer’in çizimleri, Rembrant’ın iki tablosu, Manet’in “Chez Tortoni” isimli tablosu ve Edgar Degas’ın “Leaving the Paddock” isimli eseri de yer alıyor. Bu eserler için önce 1 milyon dolar mükâfat verilmesi kararlaştırılmıştı. Bu rakam daha sonra 5 milyon dolara,  en son olarak da 10 milyon dolara  yükseltildi. 

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön