DUYURU

Dünya liderleri mülteci olsaydıBöylesi acımasız savaşta olan masum halka oluyor. Milyonlarca Suriyeli evini barkını terk edip, canlarını kurtarabilmek için farklı ülkelerde sığınmacı konumuna düştü. Türkiye, olanca cömertliği ile dünyada hiçbir ülkenin üstlenmek istemediği bir yükü omuzladı; üç milyondan fazla sığınmacıya kucak açtı. 

 

FARKINDALIK SERGİSİ

 

Yıllardır bitmeyen savaşın acısı, Suriyeli sanatçı Abdalla Al Omari’nin çalışmalarına da yansıdı. Omari, dünya liderlerine mülteci kıyafetleri giydirerek tuvaline yansıttı.Dubai’de açılan sergide, ABD Başkanı Donald Trump, ABD Eski Başkanı Barrack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Almanya şansölyesi Merkel gibi isimler mülteci kıyafetleri içinde görülüyor. 

 

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) tarafından düzenlenen sergi, mülteci sorununa dikkat çekmek için düzenlendi. ‘Dünya Liderleri Mülteci Olsaydı’ temalı resimler sosyal medyada da büyük ilgi görüyor.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön