DUYURU

Velilerin ömrü yaşadıkları süreyle sınırlı değildirAnadolu topraklarında iz bırakan gönül sultanlarından Muzaffer Ozak, Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen bir programla anıldı. 12 Şubat 1985’te sırlanan Ozak’ı anma programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, “Zor bir dönemden geçen insanlığın merhamete, şefkate, sevgiye kavuşması için, tüm insanlık için de dua etmeliyiz. Çok iyi biliyoruz ki kurtuluşumuz hayatımızın ramazanlaşmasıdır” dedi. 

 

HER DERDİN İLACI SEVGİDİR

 

Programda “Sahaflar Şeyhi” olarak da tanınan Muzaffer Ozak’ı Ömer Tuğrul İnançer anlattı. ‘’Velilerin ömrü yaşadıkları süreyle sınırlı değildir” diyen İnançer, “Muzaffer Ozak Efendi hayatı boyunca pek çok kitap yazmıştır. Ama ‘İrşad’ adlı eseri bir başkadır. Bu kitabı diğerlerinden farklı kılan muhabbet ve sevgiyle kaleme alınmış olmasıdır. Peygamberimiz ne buyuruyor; ‘İman etmedikçe Cennet’e giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız’. Biz birbirimizi sevmekte çok noksanız. Birbirinizi ve tüm insanları -gavurları bile- sevin ve dua edin. Yarın öbür gün Allah’ın hidayeti ona erişir ve senin din kardeşin olur. Her derdin ilacı sevgidir. Her yaratılmış sevgiye layıktır” diye konuştu. 

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön