DUYURU

Saraçhane şehidi Tolga’nın filmi çekildiFetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Saraçhane’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının önünde şehit düşen 28 yaşındaki Tolga Ecebalın’ın filmi çekildi.

 

Halk Film tarafından hayata geçirilen “Sağ Gözümün Altından Öp” adlı filmin yönetmenliğini Ömer Miraç Tunç yaptı. Müziklerini Taner Demiralp’in yaptığı filmde Emrah Mazı, Ayşe Örgün, Emir Muhammed Aksoy ve İbrahim Öner rol alıyor. Filmin yapımcılığını üstlenen Nazif Tunç, yaklaşık 8 dakika uzunluğunda olması planlanan kısa filmi, Dursun Ali Erzincanlı’nın aynı isimle kaleme aldığı şiirden yola çıkarak çektiklerini söyledi.

 

ÖMER HALİSDEMİR İÇİN “30 KUŞ”

 

Tunç, Erzincanlı’nın geçen yıl Ömer Halisdemir için kaleme aldığı “30 Kuş” şiiri için de serbest bir film çektiklerini hatırlatarak, “Sağ Gözümün Altından Öp” filmimiz 15 Temmuz’dan itibaren meydanlarda ve ekranlarda gösterilmeye başlanacak.” dedi.

 

Tunç, film için bütün ekibin büyük özveriyle çalıştığını vurgulayarak, “Mabedimin göğsüne namahrem eli değmesin diyerek Saraçhane’ye koşan yiğit üstü yiğit Tolga’nın filmini, ‘Sağ Gözümün Altından Öp’ diye annesine seslenişiyle çektik. Geçen yıl da vatan için tek kurşun atıp otuz kurşunun kanatlarıyla yükselen Ömer’in şehadetini ‘30 Kuş’ ile çekmiştik. Tekbirle tankların önüne dikilen Halil’in de, oğlu Abdullah’ı yanına katıp şehadete koşan baba Erol’un da, darbecilere taş atarken en güzel ölümü tadanların da filmleri sırada. Tekmil boyun eğmeyenlerin destanlarını unutmamak, unutturmamak için film yapmak niyetindeyiz” ifadelerini kullandı.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön