DUYURU

Topkapı ve Aya İrini'de kapsamlı rotasyonKültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Aya İrini’de ve Topkapı Sarayı’nda devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Kurtulmuş burada yaptığı açıklamada, Topkapı Sarayı’nın zemininde kaymalar olduğuna dair haberlerin spekülasyondan ibaret olduğunu söyledi. Kurtulmuş ‘Gerekli bütün çalışmalar yapılmış, raporlar alınmıştır. Topkapı Sarayı yerli yerinde duruyor, hiçbir şekilde kaymıyor. Bu yanlış tevatürün peşinde gitmemek lazım” dedi.

 

200 milyon lira civarında 20 ayrı restorasyon çalışmasının aynı anda yürütüldüğünü hatırlatan Kurtulmuş, bunun Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı Topkapı Sarayı restorasyonu olduğunu kaydetti. Kurtulmuş, Topkapı’nın müze ve sergi alanlarının zenginleştirildiğini de dile getirdi.  Aya İrini’nin de aslına uygun bir şekilde onarılacağını belirten Kurtulmuş, Türkiye’nin turizm konusunda alternatif pazarlara yöneleceğini de kaydetti.Bu yıl turist sayısında artış yaşandığına da değinen Kültür Bakanı, Türkiye’nin yakın gelecekte 50 milyon turisti hedeflediğini söyledi.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön