DUYURU

Söz uçar sözlük kalır2017 yılının “Dilimiz Kimliğimizdir” başlığıyla Türk Dili Yılı ilan edilmesinin ardından “Tarih Boyunca Türkçe Sözlükler” sergisi Milli Kütüphane’de başladı.

 

Sergi hakkında bilgi veren Türk Dil Kurumu Başkanı Mustafa Kaçalin, kitap ve konferans salonlarını kullanmak için gelenlerin sözlük sergisini özellikle görmeleri gerektiğini söyledi. Kaçalin, yeni hazırlanan eserler arasında kriminal, eczacılık ve hemşirelik terimleri sözlüğü olduğunu aktardı. Divan-ı Lügati’t Türk, Kitabü’l-İdrak gibi eski sözlüklerle yeni sözlüklerin birlikte yer aldığı “Tarih Boyunca Türkçe Sözlükler Sergisi” 30 Eylül tarihine kadar Milli Kütüphane Sergi Salonunda açık kalacak. Sergi, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türk Dil Kurumu ve Milli Kütüphane Başkanlığı iş birliğiyle düzenlendi.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön