DUYURU

Dostluğun kitabını yazdıKonferansları, kitapları, eğitime katkıları, mütevazı ancak bilgece yaşamıyla nesillerin ‘Fethi Ağabey’i olan Fethi Gemuhluoğlu, vefatının 40. yıl dönümünde adına düzenlenen bir sempozyumla İstanbul’da anılıyor. Dostluk üzerine yaptığı, abidevi konuşması ve daha sonra bu konuşmanın kitaplaşmasıyla ‘dostluğun kitabını yazan bilge’ olarak da anılan Gemuhluoğlu’nu anma programı, Fatih’teki İBB Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yarın saat 13:30’da başlayacak. 

 

ÇOK SAYIDA İSİM KATILIYOR

 

Akademisyen, şair ve yazarların katılacağı sempozyumda Fethi Gemuhluoğlu’nun hayatı, edebî kişiliği ve eserleri hakkında konuşulacak. Serdar Tuncer’in yönetimindeki ilk oturumda; Prof. Dr. Emin Işık, Prof. Dr. Mehmet Genç, Prof. Dr. Mehmet Emin Karahan ve Prof. Dr. Kemal Sayar tebliğlerini sunacak. Oturum başkanlığını Mahmut Bıyıklı’nın yapacağı ikinci oturumda ise Prof. Dr. Bilal Kemikli, Prof. Dr. Turan Koç, Dr. İbrahim Kalın ve Hüseyin Su katılımcıları bilgilendirecek. 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik, halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön