DUYURU

Hasan Sağındık: Eserlerim duruşumdurSultanahmet Kızlarağası Medresesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Sağındık, Türkiye’nin değişim ve dönüşüm süreçlerinde şiire ilgi duyduğunu ve müzik hayatına başlamasındaki en önemli faktörün de şiir olduğu belirtti.

 

ŞİİRLERİN HASTASIYDIM

 

O dönem, geleneğin dışında bir şiir anlayışının yeni yeni çıkmaya başladığını ve bu tarzın kendisini etkilediğini anlatan sanatçı “Sarı sayfalara yazılmış şiirlerin hastasıydım. Türk Edebiyatı dergisinin takipçisiydim. Şiirden beslenen, daha sonra müziğe evrilen bir tarafım oldu” dedi. Sağındık ‘Eserlerimde gerek Türk dünyası, gerek İslam dünyası, gerekse kendi ülkemizde yaşanan antidemokratik uygulamalarla ilgili, kimsenin ses çıkaramadığı dönemlerde duruş sergiledim’ şeklinde konuştu. 

 

İlk olarak 1980 darbesi sırasında ölen gençler için eser söylediğini dile getiren Sağındık, darbelere karşı durduğunu ve müziğiyle o dönem, sesi kısılanların sesi olmaya çalıştığını söyledi.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön