DUYURU

Eyüp Film Akademisi'nden ücretsiz sinema eğitimiEyüp Belediyesi'nin İstanbul Medya Akademisi eğitim koordinatörlüğünde gerçekleştirdiği Eyüp Film Akademisi 3. yılına başlayacak.

 

TRT'nin medya sponsorluğunda düzenlenen akademide, 30 kişi 7 aylık sinema derslerini ücretsiz alacak.

 

Sinemanın usta isimlerinin eğitmenliğinde gerçekleşen program, uygulama ve teoriğin bir arada sunulduğu bir eğitim metodu içerisinde gerçekleşecek.

 

Katılımcılar, sinema yönetmenliği, senaryo yazarlığı, sinematografi, oyuncu yönetmenliği, film eleştirmenliği, yapımcılık, kurgu teknikleri ve görsel efekt gibi dersler görecek.

 

Bir yönetmenin sahip olması gereken bütün özellikleri katılımcıya aktaran ve öğrenciyi bu misyon doğrultusunda mezun etmeyi amaçlayan Eyüp Film Akademisi, başvuru ve mülakat yoluyla yeni katılımcılar alacak.

 

İstanbul Medya Akademisi'nin internet sitesi üzerinden alınan başvurularda katılımcı adayları online formu dolduracak ve bu aşamadan sonra 90 kişi mülakat sürecine alınacak.

 

Eyüp Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve İstanbul Medya Akademisi tarafından gerçekleştirilen mülakat sürecini başarılı bir şekilde tamamlayan 30 katılımcı eğitimlerden faydalanmaya hak kazanacak.

 

Akademide sinema derslerini yönetmen Derviş Zaim, senarist-yönetmen Ümit Ünal, oyuncu-yönetmen Görkem Yeltan, kurgu yönetmeni Mustafa Preşeva, yapımcı Oğuz Peri, senarist-yönetmen Elif Eda Karagöz, yönetmen Semir Aslanyürek, yapımcı-yönetmen Koray Demir, görüntü yönetmeni Ege Ellidokuzoğlu, sinema yazarı-gazeteci Burçak Evren ve Yazar Cihan Aktaş gibi isimler verecek.

 

Başvuruların 6 Kasım’a kadar devam edeceği programa seçilen katılımcıların isimleri İstanbul Medya Akademisi'nin internet sitesinde duyurulacak.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön