DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, “Mankurtlaşma” başlıklı bir konuşma yapacak.Bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, “Mankurtlaşma” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Ramazan Korkmaz Kimdir?

 

Prof. Dr. Ramazan Korkmaz 1962 yılında Ardahan'ın Çıldır ilçesi Kayabeyi köyünde doğdu. İlköğrenimini Ardahan’da, orta öğrenimini Erzurum Yavuz Selim Öğretmen Lisesi’nde ve yükseköğrenimini Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı. Aynı yıl Fırat Üniversitesi’nde akademik çalışmalarına başladı. Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Keçecizade İzzet Molla ve Mihnet-Keşan Üzerine Bir Araştırma adlı çalışmasıyla yüksek lisans; Sabahattin Ali- İnsan/Eser adlı çalışmasıyla da doktora öğrenimini tamamlayan Korkmaz, 1996 yılında Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı’nda doçent ve 2002 yılında da profesör oldu.

Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde ‘misafir öğretim üyesi’ sıfatıyla 4 yıl çalıştı. Sabahattin Ali/İnsan-Eser adlı çalışmasıyla TİSAV’ın Edebiyat Bilim Ödülü’nü aldı.

Bişkek Bilimler Akademisi’de Aytmatov ile ilgili araştırmalar yaptı. Bilkent Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile “Türk Edebiyatı Tarihi Projesi”ni (4 cilt) yazar ve editör olarak tamamladı. Yurtiçi ve Amerika Birleşik Devletleri, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Kırgızistan ve KKTC gibi ülkelerde sunulmuş yurtdışı tebliğleri ve alanıyla ilgili yayınlanmış 60’ın üzerinde bilimsel makalesi mevcuttur.

Dekan yardımcılığı, bölüm başkanlığı ve yönetim kurulu üyelikleri gibi idari görevlerde de bulundu. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliğine getirildi. Ayrıca, Europe Business Assembly (EBA) tarafından İngiltere’nin Oxford şehrinde 25-27 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılan “Oxford Liderler Zirvesi” toplantısında, Ardahan Üniversitesi Rektörü olarak kendisine “Yılın Rektörü” ödülü takdim edildi. Ardahan Üniversitesi Kurucu Rektörü olan Korkmaz, 27 Haziran 2016’da Fatih Üniversitesi'ne rektörlüğüne atandı. Şimdilerde Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı olarak görev yapıyor.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön