DUYURU

ESKADER Ödülleri açıklanıyorHer yıl heyecanla beklenen ESKADER Ödülleri açıklanıyor. Konuyla ilgili basın toplantısı, Çemberlitaş Basın Müzesi’nde, 30 Aralık Salı günü saat 14.00’te yapılacak.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) Başkanı Şerif Aydemir ve yönetim kurulu üyeleri Fatma Ersem Yargıcı ile Elif Sönmezışık, kültür sanatın değişik dallarında belirlenen ödülleri açıklayacaklar. 2008 yılından beri düzenli olarak verilen ESKADER Ödülleri, her yılın sonunda, dernek üyeleri ve yönetim kurulunun yanı sıra kültür sanat çevrelerinin görüşleri de alınarak tespit ediliyor. Ödüller, yine Nisan ayında sahiplerine verilecek. Her yıl Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve büyük ilgi gören törende, Türkiye’nin seçkin kültür sanat insanları bir araya geliyor.

HANGİ DALLARDA VERİLECEK?

ESKADER Ödülleri şu dallarda verilecek: Araştırma, Biyografi, Çocuk Edebiyatı, Deneme, Dergi, Eleştiri, Halk Edebiyatı, Hâtıra, Hikâye, İnceleme, Kitap Yayıncılığı, Klâsik Türk Sanatları, Kurum, Mahallî Basın, Mizah, Monografi, Müzik, Okumaya Teşvik, Roman, Sinema, Şiir, Tarih, Tasavvuf Kültürü, Televizyon Dizisi, Temaşa Sanatı, Tiyatro, Üstün Hizmet Ödülleri ve Özel Ödül.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön