DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Necati Aydın, “Kutadgubilig’ten Günümüze İlhamlar” başlıklı bir konuşma yapacak...Bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Necati Aydın, “Kutadgubilig’ten Günümüze İlhamlar” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

NECATİ AYDIN KİMDİR?

1955 Şanlıurfa / Birecik ilçesi Keskince(Tilmusa) Köyü doğumludur. İlkokulu kendi köyünde Ortaokul ve liseyi Birecik Lisesi’nde okudu. Birecik Lisesi’nden mezun olduktan sonra Erzurum Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümü’nü bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Tarihi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. MEB Bakanlığı bünyesindeki; 1980-1982 yılında Fatih Vatan Lisesi Tarih Öğretmenliği ve Fatih Vatan Lisesi Müdürlüğü, 1982-1985 yılında Eyüp Lisesi Tarih Öğretmenliği ve Eyüp Lisesi Müdür Yardımcılığı’nda bulundu. 1985 -2006 yılları arasında Galatasaray Lisesi Tarih Öğretmenliği- Müdür Yardımcılığı ve Galatasaray Üniversitesi öğretim görevlisi olarak görevini sürdürdü. 

Dublin-İrlanda 16. Avrupa Birliği Genç Bilim Adamları Yarışması’nda üçüncülük (2005) ödülü aldı. Bu yarışmaya katkısından dolayı MEB Uluslararası 16. Bilim Adamları Yarışması Aylıkla Ödüllendirme Belgesi aldı. 2001’de T.C. İstanbul Valiliği’nden İnsan Hakları Sertifikası aldı. 2006‘da T.C. İstanbul Valiliği’nden Şeref Belgesi aldı. 1998’de Galatasaray Üniversitesi Üniversite Sınav Komisyonu Üyeliği yaptı. 

2002-2006 yıllarında, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2006 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi’nde Tarih Dersleri öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. ‘2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi MYO Sekreteri ve 2012 yılında itibaren de Bahçeşehir Üniversitesi Tarih dersleri Öğretim Görevlisi/Müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde bilgi şöleni ve konferanslara katılarak bilimsel bildiriler sunan ve çeşitli dergilerde bilimsel makaleler yazan Necati Aydın; halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde çalışmaktadır. Ayrıca ulusal günlük gazete olan “Önce Vatan Gazetesi’nin “Aydın Tarihçi” köşesinde haftalık yazılar yazmaktadır. Bu zamana kadar dört tanesi Paraf Yayınları’ndan bir tanesi Parola Yayınları’ndan olmak üzere 7 farklı kitabı yayımlanan Necati Aydın İstanbul/Cihangir’de yaşamaktadır. 

Eserleri

İMPARATORLUĞUN CUMHURİYET KAPISI (BBD-İstanbul 1999)

TÜRK VE AVRUPA İNSANININ EKONOMİK MÜCADELE TARİHİ (BBD- İstanbul 1999)

BOZKIRIN EFENDİLERİ-Islıklı Ok (Paraf Yayınları- İstanbul 2012)

AŞK ÖLÜM GETİRİR-Tarihte ve Mitolojide Aşk (Paraf Yayınları- İstanbul 2012)

MANAS-Beklenen Kurtarıcı (Paraf Yayınları- İstanbul 2013)

TÜRKLER ERMENİ SOYKAYRIMI YAPMIŞTIR (Paraf Yayınları- İstanbul 2013)

MEMO ZİN EFSANESİ-Mezopotamya’da Aşk (Parola Yayınları- İstanbul 2014)

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön