DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, “Mehmet Akif Ersoy’u Doğru Anlamak” başlıklı bir konuşma yapacak.Bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, “Mehmet Akif Ersoy’u Doğru Anlamak” başlıklı bir konuşma yapacak.

Abdurrahman Şen Kimdir?

Abdurrahman Şen, Sivas’ın Hafik kazasında 01.08.1955’te doğdu. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı. 1975’de başlayan gazetecilik hayatında çeşitli gazetelerde – genelde kültür sanat ağırlıklı- görevlerde bulundu, köşe yazarlığı yaptı. “Cemre”, “ Beyazsanat” ve “Sarmaşık Kültür” isimli kültür sanat dergilerini yayımladı. Beyoğlu Belediyesi’nde 1995 Haziran ayından, 2004 Aralık sonuna kadar kültür sanat konularında 2 dönem başkan danışmanlığı yaptı. Bu süre zarfında, birçoğu “ilk” olma özelliği taşıyan çeşitli etkinliklere imza attı. “Cemre”, “Hilal’i Beklerken”, “Renk Renk Sinema” , “Son Sultanü’ş Şuara Necip Fazıl”, “İstiklâl Marşı Ve Mehmed Âkif Ersoy”, “ Ediplerin Gözüyle Necip Fazıl ” , “Bir Destan Adam ” ve TC Kültür Ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan “Türk Sinemasında Yerli Arayışlar” isimli yayınlanmış 8 kitabı bulunuyor. TC Kültür Bakanlığı’nın, “ Türk Kültürü’ne Hizmet Özel Ödülü”nü aldı (1995). Çeşitli kültür kuruluşlarında; kurucu başkanlık, başkanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Ağustos 2004’de, doğduğu ilçe olan Sivas-Hafik’te bir kütüphane oluşturulması için 3500 kitabını bağışladı. Yıl içerisinde yapılan kültür merkezi ve içindeki kitaplık, 5 Eylül 2005 tarihinde yapılan bir törenle hizmete sokuldu. Sürekli basın kartı sahibi olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön