DUYURU

Türk Dil Kurumu'ndan 'Türk Edebiyatı Tarihi Kitapları Sergisi'Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile TDK öncülüğünde başlatılan 2017 Türk Dili Yılı çalışmaları bütün hızıyla sürüyor. Eylül ayındaki 'Tarih Boyunca Türkçe Sözlükler Sergisi' ve Ekim ayındaki 'Dil Bilgisi Kitapları Sergisi'nden sonra TDK ve Milli Kütüphane Başkanlığı iş birliğiyle 27-29 Aralık 2017 tarihleri arasında 'Türk Edebiyatı Tarihi Kitapları Sergisi' düzenlenecek.

 

Milli Kütüphane Başkanlığı binasında düzenlenecek sergide, 1889’dan günümüze yaklaşık 130 yıllık süreçte yazılan 100 kadar edebiyat tarihi kitabı sergilenecek. Sergide genel edebiyat tarihi kitaplarının yanı sıra halk edebiyatı, divan edebiyatı, aşık edebiyatı ve yenileşme dönemi Türk edebiyatına dair eserler de yer alıyor. Sergi yarın saat 14.00’te ziyarete açılacak.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön