DUYURU

Ummana dökülen ırmaklar ve Mehmet AkifPendik Belediyesi, 81. vefat yıldönümünde Milli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u bir dizi etkinliklerle anıyor. “Ummana Dökülen Irmaklar: Mehmet Âkif Ersoy’un Dost Çevresi” başlığı altında gerçekleşen etkinlikler kapsamında, İstiklal Marşı şairinin çevresinde bulunan her bir dostu için birer kitap hazırlandı. Çocukların da unutulmadığı projede Ersoy’un hayatını anlatan bir de çizgi roman basıldı.

 

Kişisel eşyaları sergilenecek

 

Etkinlikler kapsamında Mehmet Âkif Ersoy Sanat Merkezi’nde, aralarında seccadesinin, evinde kullandığı halının, köstekli saatinin de bulunduğu Âkif’in kişisel eşyalarını içeren bir sergi düzenleniyor. Sergide yer alacak eserler ve eşyalar arasında Mehmed Âkif’i Âkif yapan kişilere ait belge, evrak, fotoğraf ve kitapların da bulunduğu 500 materyal yer alıyor.

 

Panelde anlatılacak

 

Bugünkü programlarda ayrıca panel de düzenlenecek. Panelde yazar Beşir Ayvazoğlu, Uğur Derman ilahiyatçı Hayrettin Karaman, Âkif’in hayatını ve dost çevresini anlatacak. 

 

Sergi açılışı bugün saat 14:00’te, panel ise 15:00’te gerçekleşiyor.  

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön