DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ:Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol Ülgen, “İnceğiz'den KKTC'ye Ârif Nihat Asya” başlıklı bir konuşma yapacak.Bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol Ülgen, “İnceğiz'den KKTC'ye Ârif Nihat Asya” başlıklı bir konuşma yapacak.

Erol Ülgen Kimdir?

1957 yılında Kırşehir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Aynı bölümün Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Ömer Faruk Akün’ün danışmanlığını yürüttüğü “Ahmet Midhat Efendi’de Çalışma Fikri” konulu tezi ile yüksek lisans, ardından da “1897 Türk-Yunan Savaşının Türk Şiirindeki Akisleri” konulu tezi ile Doktora eğitimini tamamladı.

1991 yılında İ. Ü. Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1995 yılında adı geçen bölümde Yardımcı Doçent oldu. 2001-2002 eğitim-öğretim yılında görevlendirildiği Romanya-Köstence Ovidius Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı dersleri verdi. 

2004-2005 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Lefke Avrupa Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde, 2006 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde öğretim üyesi olarak uzmanlık alanıyla ilgili çeşitli dersler verdi. Görev yaptığı süre içerisinde Kıbrıs Barış Harekatı’nın edebiyatımıza yansıyan yönleri üzerine araştırmalarda bulundu.

İ. Ü. Edebiyat Fakültesi’nden kendi isteği ile emekli olduktan sonra 2006-2011 yılları arasında Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde kurucu öğretim üyesi, bölüm başkan yardımcısı ve dekan yardımcısı olarak görev yaptı. 

Evli ve bir çocuk babası olan Yrd. Dr. Erol Ülgen’in eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında yayımlanmış yirmi iki kitabı ile çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanmış bilimsel makaleleri, ansiklopedi maddeleri, söyleşileri ve tanıtma yazıları vardır. 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön