DUYURU

Benim Şehirlerim: Kudüs ve İstanbulZeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen sergide açıklama yapan Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, enstitünün sanat aracılığıyla ülkeler arasında köprü oluşturduğunu belirtti. Ressam Sündüs Recebi ise Kudüs’ten sonra en önemli şehrin İstanbul olduğunu belirterek, Türkiye’yi ve özellikle İstanbul’u çok sevdiğini vurguladı.      

 

İstanbul ve Kudüs arasında derin bir bağ olduğunu dile getiren Recebi, “Kudüs ve İstanbul arasında sevgi bağını hissettim ve bu bağı resimlerime taşımaya çalıştım. Kudüs’te Osmanlı dokunuşları var, İstanbul da bize bu benzerlikleri anımsatıyor.’’ Kudüslü genç ressamın 28 adet tablosunun yer aldığı “Benim Şehirlerim” sergisi 30 Ocak’a kadar açık kalacak.

 

STAR GAZETESİ KÜLTÜR SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön