DUYURU

"100. Yıl Darülbedayi Atölyesi" başlıyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, tiyatro sanatının farklı disiplinlerinde uzmanlaşmış Şehir Tiyatroları sanatçıları, birikimlerini paylaşmak amacıyla bugünün genç seyircisi ve geleceğin sanatçı adaylarıyla bir araya gelecek.

Atölye kapsamında ritüelden günümüze dünya tiyatro tarihi, metin inceleme, karakter çözümleme gibi kuramsal eğitim alacak sanatçı adayları, bunun yanında uygulamada nefes, diksiyon, sahne, hareket, müzik ve dans dersleri görecek.

Hazırlıkları büyük bir hızla tamamlanarak eğitim vermeye uygun hale getirilen Kerem Yılmazer Sahnesi'nde başlayacak atölye için sınavla öğrenci alınacak. Başvuruların yoğunluğundan dolayı 4 gün sürecek sınav, 17-18 ve 24-25 Ocak'ta Kerem Yılmazer Sahnesi'nde gerçekleştirilecek. Bu sezon için planlanan 4 aylık atölye çalışmalarını tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verilecek.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön