DUYURU

TEDEV'DE OSMANLICA VE BAĞLAMA KURSLARI BAŞLIYOR...

Mehmet Akif Fikir ve Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi eğitimci-yazar İbrahim Öztürkçü’nün “Üniversitesi Öğrencileri İçin İleri Seviye Osmanlıca Dersleri- Suriçi Kitabı Okumaları” kursu 6 Ekim’de başlayacak ve yıl boyunca devam edecek.

Usta sanatçı, bestekar ve yorumcu Osman Eriş yönetimindeki nota ve solfej derslerinin de yer alacağı “Bağlama” kursu da 6 Ekim’de başlayacak.Kurucuları arasında Celâl Bayar, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim, Ekrem Hakkı Ayverdi, Samiha Ayverdi ve Ahmet Kabaklı gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, bu yıl 40. yaşını kutluyor.

1972'de yayımlanmaya başlanan ve ülkemizin en uzun soluklu edebi mecmualarından olan Türk Edebiyatı Dergisi’nin yanı sıra roman, hikâye, şiir, deneme alanlarında yayın faaliyetleri; Osmanlıca, Farsça, Arapça, gelenekli sanatlar ve enstrüman kursları; kültür ve tarih gezileri; gelenekli tiyatro dersleri ile önemli hizmetler üstlenen Türk Edebiyatı Vakfı, kürsüsünde Necip Fazıl Kısakürek, Cemil Meriç ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük isimleri ağırlayan 40 yıllık ‘Çarşamba Sohbetleri’ni de sürdürüyor.

3 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 17.00’de yeni dönem faaliyetlerine başlayacak olan vakfımızda bu yıl iki önemli kurs düzenliyoruz.

Mehmet Akif Fikir ve Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi eğitimci-yazar İbrahim Öztürkçü’nün “Üniversitesi Öğrencileri İçin İleri Seviye Osmanlıca Dersleri- Suriçi Kitabı Okumaları” kursu 6 Ekim’de başlayacak ve yıl boyunca devam edecek.

Usta sanatçı, bestekar ve yorumcu Osman Eriş yönetimindeki nota ve solfej derslerinin de yer alacağı “Bağlama” kursu da 6 Ekim’de başlayacak.

Etkinliklerimizin duyurusu konusunda desteklerinizi bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön