DUYURU

AYTMATOV VE SERDENGEÇTİ’YE VEFAKurucuları arasında Celâl Bayar, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim, Ekrem Hakkı Ayverdi, Samiha Ayverdi ve Ahmet Kabaklı gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, bu yıl 40. yaşını kutluyor.

1972'de yayımlanmaya başlanan ve ülkemizin en uzun soluklu edebi mecmualarından olan Türk Edebiyatı Dergisi’nin yanı sıra roman, hikâye, şiir, deneme alanlarında yayın faaliyetleri; Osmanlıca, Farsça, Arapça, gelenekli sanatlar ve enstrüman kursları; kültür ve tarih gezileri; gelenekli tiyatro dersleri ile önemli hizmetler üstlenen Türk Edebiyatı Vakfı, kürsüsünde Necip Fazıl Kısakürek, Cemil Meriç ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük isimleri ağırlayan 40 yıllık ‘Çarşamba Sohbetleri’ni de sürdürüyor.

Vakfımızın ‘Çarşamba Sohbeti’ ile özel programları da ilk günkü heyecanla devam ediyor.

3 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 14.00’te İBB Kültür Daire Başkanlığı ve TÜRKSOY ile ortaklaşa “Cengiz Dağcı 90 Yaşında” özel programı vakıf merkezinde düzenlenecek.

10 Kasım 2018 günü saat 14.00’te de vefatının 35. yılında Osman Yüksel Serdengeçti, Esenler Belediyesi’nin işbirliğinde özel bir etkinlikle anılacak.

Türk Edebiyatı Vakfı’ndaki bağlama, ney, Osmanlıca kursları Kasım 20018’de de sürecek.

Etkinliklerimizin tam listesi EK’te olup, programlarımızın duyurusu konusunda desteklerinizi bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

 

EK:

Türk Edebiyatı Vakfı Kasım 2018 Program Çizelgesi

 

Türk Edebiyatı Vakfı

Divanyolu Cad. No:14

Sultanahmet / İSTANBUL

Tel: 0 212 526 16 15

 

E-posta adresi: tedev30@gmail.com

Web adresi: www.turkedebiyati.com.tr

Twitter adresi: @TurkEdebiyatiVVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön