DUYURU

GELENEK YİNE DE YAŞIYORGeçtiğimiz günlerde neredeyse tamamı ithal olarak temin edilen kâğıt fiyatlarında %30’ların üzerinde zamlar meydana gelmişti. TÜYAP’ta her sene olduğu gibi kitaplara değişen nispetlerde indirim yapılıyor ancak daha evvel 20 liraya satın alınabilen kitapların, 30 liradan satışa çıktığı görülüyor. Yapılan fiyat artışları da kitap kurtlarının fuara olan rağbetini kırıyor. 

 

Sık kitap okuyan biri olduğunu söyleyen üniversite talebesi Mehmet Özdoğan “Artık sadece gerçekten istediğim kitapları alıyorum. Bugün fuardan iki tane kitap satın alabildim” diye konuşuyor. Geçen seneye kıyasla yarı yarıya daha az kitap aldığını söyleyen serbest çalışan Osman Tüfekçi ise “Bu sene fuarda aradığım fiyatları bulamadım. Ama yine de buraya gelmek bizim için eğlenceli bir gelenek” ifadelerini kullanıyor. 

 

Türkiye Gazetesi - Kültür-SanatVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön