DUYURU

KOSOVA İLE ‘KARDEŞ’ OLUYORUZŞeyhülmuharririn Ahmet Kabaklı’nın öncülüğünde, ülkemizin önde gelen kültür, sanat ve edebiyat insanlarının destekleriyle 1978 yılında kurulan Türk Edebiyatı Vakfımızın hamleleri sürüyor.

Son aylarda yayınladığı birbirinden önemli kitaplarla farklı yelpazeden on binlerce okurla kucaklaşan, ülkemizin en uzun soluklu mecmualarından Türk Edebiyatı Dergisinin 550. sayısını yayınlayan, başta Bakü olmak üzere gönül coğrafyalarımızda temsilcilik sayısını arttıran vakfımız şimdi de bir kardeşlik sözleşmesine imza atıyor.

Türk Edebiyatı Vakfımız, Kosova’nın en önemli iki kültür ocağı ile ideal ve ülkü birliği yapmaya hazırlanıyor. Kuruluşunun 70. yılı arifesinde olan Doğru Yol Türk Kültür Sanat Derneği ve bu yıl kuruluşunun 25. yılını kutlayan Kosova Türk Yazarlar Derneği ile Türk Edebiyatı Vakfı ‘kardeş’ oluyor.

Doğru Yol Türk Kültür Sanat Derneği ve Kosova Türk Yazarlar Derneği ile ‘kardeşlik protokolü’, Ekim 2019’da İstanbul’da Türk Edebiyatı Vakfının genel genel merkezinde yetkililer tarafından imzalanacak. İmza töreninden sonra Türk Edebiyatı Vakfı’nın “Yaşayan Dede Korkut Ödülü” Kosova’nın büyük edebiyat âlimi Nimetullah Hafız’a takdim edilecek.

 VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön