DUYURU

ŞULE YÜKSEL ŞENLER VEFAT ETTİÜlkemizin en çok satan romanlarından “Huzur Sokağı”nı kaleme alan yazar Şule Yüksel Şenler, hayatını kaybetti. 29 Mayıs 1938 tarihinde Kayseri'de doğan Şenler, 1960’lı yıllarda gazete yazıları ve konferanslarıyla ün kazanmıştı.

Aslen Kıbrıslı olan Şule Yüksel Şenler, Hür Söz, Yeni İstiklal, Babıali’de Sabah gazetelerinde kadın sayfası hazırlayıp yönetti. Bugün gazetesinde 1967-71’de köşe yazarlığı da yapan Şenler Seher Vakti dergisinin başyazarı oldu. 1971’de hapis yattı.

Şule Yüksel Şenler’in “Gençliğin Izdırabı”, “Hidayet”, “Bize Ne Oldu”, “İslam'da ve Günümüzde Kadın”, “Duyuşlar”, “Huzur Sokağı”, “Kız ve Çiçek” gibi kitapları yayımlandı.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön