DUYURU

Minyatürün ustası Nilgün Gencer CKSM’deMinyatürü çağdaş bir anlayışla yorumlayan Nilgün Gencer, 44 yıllık birikimini Küçükçekmeceli sanatseverlerle buluşturdu. Bu kapsamda Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde (CKSM) gerçekleşen ‘Çağdaş Minyatüre Bir Bakış’ adlı serginin açılışına, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve pek çok sanatsever katıldı.

 “GELENEKSEL SANATLARIN HAYAT BULMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 Gencer’i çalışmalarından dolayı tebrik eden Temel Karadeniz, “Yine bir güzel sergide buluştuk. Geleneksel sanatların hayat bulabilmesi, genç nesillere ulaşabilmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. İçimizdeki estetik duygusu arttıkça bu hayatımızın her alanına yansıyacak. Biz sanata yatırım yaparsak, bu şehirlerimize de yansıyacak. Bu nedenle Küçükçekmece Belediyesi olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanındayız” dedi.

 "TEMEL KARADENİZ'E TEŞEKKÜRLER"

 Nilgün Gencer ise, "Ünlü sanatçı Nusret Çolpan dönemindeki sergilerde bu salonla tanıştım. Gerçekten inanılmaz bir sergi salonu. Küçükçekmece Belediyesi sanata destek veren bir belediye, Temel Karadeniz ise sanata gönül vermiş bir belediye başkanı. Bunun diğer belediyelere örnek olmasını diliyorum" diye konuştu.

 TÜRKİYE MİNYATÜRÜ VE ANKA KUŞU DİKKAT ÇEKTİ

 Minyatür sanatının teknik ve inceliklerini kullanarak, şehirlerin kültürel, tarihsel, sanatsal ve simgesel değerlerini aynı yüzeyde çalışan Gencer, bu sayede günlük hayatta da vurguladığımız Türkiye mozaiğinin zenginliğini aynı mekanda izleyicilerin beğenisine sunuyor. Sergide özellikle Türkiye’nin minyatür haritası ve Anka Kuşu eseri dikkat çeken en önemli çalışmaların başında yer alıyor. Sergi 22 Şubat’a kadar CKSM’de ziyaret edilebilir.

STAR GAZETESİVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön