DUYURU

Çerkes yazardan Kafkas-Rus savaşları romanı: Boyun EğmeyenlerAdzın Muhammed’in romanı, 1810-1830 yılları arasında Çerkesya’da geçiyor. Karaçay-Çerkes Beşeri Bilimler Enstitüsü araştırmacılarından, tarihçi Fatima Ozova, romanın Kafkasya’da yaşanan savaşla ilgili kapsamlı ve titiz bir araştırmanın eseri olduğunu belirtiyor.

Ozova’nın ifadesine göre general Bulgakov, Yermolov ve Velyaminov’un yönettiği harekatlar sırasında bir köy halkının yaşadıkları etrafında, Çerkeslerin umutsuzluğu, Çarlık Rusya’sının kolonizasyon politikasının sürekli bir yerden bir yere sürüklediği insanların çaresizliği, kadın, çocuk ve yaşlılara reva görülen zulüm, Rus generallerin başına buyruk davranışları ve acımazlıkları romanda başarılı bir şekilde yansıtılıyor. Adzın Muhammed’in önceki romanı “Üzüntümün Kıyılarında” 2010 yılında yayınlanmıştı.

 

STAR GAZETESİVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön