DUYURU

AYLA AĞABEGÜM GENÇOSMANOĞLU'NU ANLATACAKEğitimci yazar Ayla Ağabegüm, Üsküdar’da Destan şairimiz Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nu anlatacak. Sohbet toplantısı, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi;’nde 28 Şubat Cumartesi günü saat 18.30’da başlayacak.

Edebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım’ın Üsküdar Belediyesi adına her ay düzenlediği “Üsküdar’ın Ebedî Sâkinleri” programı devam ediyor. Bu ay da şiirleriyle sevilen merhum Destan Şairimiz Niyazi Yıldırım Gençosmanğlu yâd edilecek. Gençosmanoğlu’nu, kendisiyle birlikte Türk Edebiyatı Vakfı’nda uzun yıllar birlikte çalışmış olan eğitimci yazar Ayla Ağabegüm anlatacak. Ağabegüm, Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun hem bir şair olarak şahsiyetinden bahsedecek, hem de bir insan olarak erdemlerinden söz edecek. Mehmet Nuri Yardım’ın, takdimini yapacağı toplantının sonunda Ayla Ağabegüm dinleyicilerin sorularına cevap verecek.

SANATALEMİVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön