DUYURU

Torunu, Mehmet Akif Ersoy'u anlattıMehmet Akif Ersoy'un torunu edebiyatçı yazar Selma Argon, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinliğinde dedesini anlattı. Argon, Adana'da Ramazanoğlu Kültür Merkezi'ndeki etkinlikte, MehmetAkif Ersoy'un sadece kendisinin değil, bütün çocukların dedesi olduğunu, milli şairin her yerde aynı sevgi ile karşılandığını vurguladı.

 

Dedesinin yaklaşık 20 sene veterinerlik yaptığını, bir çok ili gezdiğini anlatan Argon, bu sayede Anadolu insanını da yakından tanıdığını söyledi.

 

Dedesinin  dürüst, namuslu ve çok mahcup bir insan olduğunu ifade eden Argon, konuşmasına şöyle devam etti: ''Dedem mecliste İstiklal Marşı okunurken övgüleri ve alkışları duymamak için dışarı çıkmış. O böyle bir insandı. Övünmeyi hiç sevmezdi. Büyük bir vatanseverdi. Savaşın manevi lideri olarak adım atmadığı Anadolu toprağı kalmamıştır. O dönem, vatanı için canını göze alan sadece dedem değildi. Tüm meclis kahramanlarla doluydu.''

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön