DUYURU

Siyer Vakfı sinema akademisi başladıİlk programın konuğu, Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım Hoca oldu. Yıldırım: “Neden Hassan b. Sâbit ve Neden Sinema?” başlıklı seminer verdi. Konuşmasında tebliğin bütün peygamberlerin asli vazifesi, gönderiliş gayesi ve varlık nedeni olduğunu belirten Yıldırım, peygamberlere iman eden müminlerin de bu görevi devam ettirmeleri gerektiğini belirtti. Yıldırım, sinemanın önemli bir tebliğ aracı olduğunu belirterek, seminerlerin önemine dikkat çekti.

 

Hz. Peygamber’in övgülerine mazhar olan sahabelerden Hassan b. Sâbit adının verildiği Sinema Akademisi’nde yönetmen Mesut Uçakan, eleştirmen Serdar Akbıyık, Engin Noyan, Ulvi Alacakaptan, Bülent Ata, Yrd. Doç Dr. Bilal Yorulmaz, Yusuf Kaplan, İsmail Lütfi Çakan ve Serdar Demirel toplam 10 seminer verecek. Ücretsiz seminerler hakkında bilgi için (0 212 567 90 41) www.siyerarastirmalari.org

 

STAR GAZETESİVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön