DUYURU

Osmanlı’dan ‘Güzel Zamanlar’Ressam Nekriz Akçura’nın Osmanlı saray hayatındaki sosyal etkinlikleri resmettiği eserlerinden oluşan ‘Güzel Zamanlar’ isimli kişisel sergisi, Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde Ankaralı sanat severlerle buluşuyor.

 

Türk Kültürüne Hizmet Vakfı bünyesinde Caferağa Medresesi’nde Minyatür eğitimi vermekte olan Akçura, eserlerinde, minyatürün temel yaklaşımlarından uzaklaşmadan çağdaş yorumu, özgün tarzı, dinamik ve cesur kompozisyonları ile dikkat çekiyor. Bugün açılışı gerçekleşecek olan ve Osmanlı sarayındaki sosyal etkinlikleri çağdaş bir üslupla tuvale yansıtan sergi, 29 Mart’a kadar görülebilecek.

 

STAR GAZETESİVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön