DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: SÂMİHA AYVERDİ’NİN ESERLERİNDE MÂZİTürk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Dr. Funda Çapan Özdemir, “Sâmiha Ayverdi’nin Eserlerinde Mâzi” başlıklı bir konuşma yapacak.

Funda Çapan Özdemir Kimdir?

İstanbul doğumludur, ilk, orta ve yüksek tahsilini bu şehirde yaptı. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yüksek lisans programını tamamladı. Daha sonra Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı yüksek lisans programından mezun oldu. Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı doktora programını “Sâmiha Ayverdi’nin Eserlerinde Mâzi” adlı teziyle tamamladı. Çeşitli liselerde ve üniversitelerde dersler verdi. Makaleleri, konferansları ve tebliğleri bulunuyor. Hâlen Yeni Türk Edebiyatı sahasındaki araştırmalarına devam ediyor. (TÜRKKAD) Türk Kadınları Kültür Derneği’nin düzenlediği “Sâmiha Ayverdi Makale Yarışması”nda, “Sâmiha Ayverdi’nin Türk Aydınlarına Bakışı” başlıklı makalesiyle birinci oldu. 

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati: 17.00

Yer: Türk Edebiyatı Vakfı/Sultanahmet

Tel: 0212 526 16 15 / 527 50 32

 VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön