DUYURU

Tuvallerde doludizgin bir dansAtlarla insanların dostluğu çok eski çağlara dek uzanıyor. Taşımacılıktan savaşlara, spordan sanata kadar, insanoğlunun hep yanında olagelen atlar pek çok ressam için de ilham kaynağı olmuş. Uzun yeleleri ve görkemli varlıklarıyla atlar ressam Albert Pesah’ın da çok sevdiği, hayranlık duyduğu hayvanlardan... Bu asil varlıklara olan sevginini tuvallere de yansıtan Pesah’ın “Atlarla Dans” sergisini görmek için ise son günler... Galeri Eksen’de 18 Mart’ta açılan sergi yarın sona eriyor.

 

Bu sergide sanatçının, 1949 yılında Fransa’ da başlayan ve  bugüne kadar süren resim yolculuğuna da şahitlik etmek mümkün. Sergide, sürreal bir anlatımla gerçekleştirilen, çağdaş perspektiflerden yararlanılmış atlar ve doğa resimlerini izleyebilirsiniz.  (Galeri Eksen, Maçka Cad. no:29 Nişantaşı/İstanbul)

 

Bedir Acar

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön