DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: EDEBİYATIN GİZEMLİ EVRENİ 

Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, yazar Muhterem Yüceyılmaz, “Edebiyatın Gizemli Evreni” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Muhterem Yüceyılmaz Kimdir?

 

Kars’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gördü. Ahmet Kabaklı yönetimindeki Türk Edebiyatı Dergisi’nin düzenlediği Ömer Seyfeddin Hikâye Yarışması’nın 1995 yılı birincisi olarak adını duyuran Yüceyılmaz’ın ilk hikâye kitabı Çeşmibülbül Mevsimi’dir. Daha sonra sırasıyla Haliç Hikâyeleri ve Uzak Dur Körfezimden adlı kitapları yayımlandı.

Yüceyılmaz’ın ilk romanı Rüya Ressamı 1999 yılında çıktı. Daha sonra, Son Nefesten Önce adlı romanı, Kandil isimli öykü kitabı, ardından da Sultan ve Emirleri/Moğolların Gölgesinde, Mihrimah Sultan, Hürrem ve Mihrimah Sultan. Haremin Gülü ve Goncası, Kahve Molası adlı eserleri okurla buluştu. 

Edebiyat çalışmalarına İstanbul Fatih’te devam eden yazarın bugüne kadar yayımlanmış on bir eseri bulunuyor.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati: 17.00

Yer: Türk Edebiyatı Vakfı/Sultanahmet

Tel: 0212 526 16 15 / 527 50 32

 VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön