DUYURU

Kebikec nitelikli okura sesleniyorAyşegül Yıldırım Kara’nın yönetmenliğini yaptığı, şair ve yazar Ercan Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Kebikec, kültür, sanat ve edebiyat âleminin kapılarını TRT Diyanet izleyicileri için aralıyor. ‘Yaşamak için okuyun’ sloganıyla yayın hayatına başlayan Kebikec, Yûnus’un ‘Okumaktan manâ ne?’ sorusuna cevap arıyor. Kebikec, nitelikli okuru hedefliyor, modanın o aldatıcı ve gelip geçici atmosferinden uzak duruyor.

 

Bu yönüyle edebiyatın ve sanatın bayağılaştırılmasına, ayağa düşürülmesine, niteliği değil niceliği öne çıkaran anlayışa ve kitsch’e karşı bir tavır geliştirmeyi hedefleyen programda, Türkiye’nin önde gelen yazarları, şair, sanatçı ve kültür adamlarıyla yapılan söyleşiler, matbuat âleminden haberler, yayınevi tanıtımları, sahafların dünyası okuru bekliyor.

 

Bedir Acar

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön