DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: AZERBAYCAN MÜCADELE TARİHİNDEN KESİTLER

(1918 - 90’lar)Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Emekli General Osman Gazi Kandemir, “Azerbaycan Mücadele Tarihinden Kesitler (1918 - 90’lar)” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

OSMAN GAZİ KANDEMİR KİMDİR?

Sivas'ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini aynı şehirde tamamladı.

1982 yılında Kara Harp Okulundan, 1988 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünden, 1992 yılında Kara Harp Akademisinden, 1997 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun oldu. 

Yurtiçinde Bölük, Tabur, Alay ve Tugay Komutanlıkları ile her seviyede karargah görevlerinde bulundu. Napoli'de bulunan NATO Karargahında üç yıl görev yaptı.

2006 yılında general oldu. Birinci Ordu Kurmay Başkan yardımcılığı ve İstanbul'da bulunan 66 ncı Tugay Komutanlığı yaptı. Bu görevinde iken 2011 yılında emekli oldu. 

Emekli olduktan sonra bazı şirketlerde yönetim kurulu üyesi, sivil toplum kuruluşlarında danışma kurulu üyesi gibi faaliyetlerde bulundu. Harp Akademileri bünyesindeki Stratejik Araştırmalar Enstitüsünde yüksek lisans yapan sivil-asker öğrencilere "Harp Felsefesi" ve "Cumhuriyet Dönemi Askeri Kültür ve Tarihi" dersleri veriyor.

Emekli olduktan sonra iki roman yazdı. Azerbaycan-Ermenistan savaşına katılmaya gönüllü giden bir yüzbaşının başından geçenlerin anlatıldığı "Karanfil" romanı 2013 yılında, 1990'lı yılların başında Güneydoğu'da yaşanan olayların asker ve teröristler gözünden anlatıldığı Gelincik romanı 2014 yılında yayınlandı. Halen üçüncü romanı üzerinde çalışıyor.

Kitapları hakkında değerlendirmeler, Türkyurdu ve Türk Edebiyatı dergilerinde yayınlanmıştır.

Türk Ocakları Genel Merkezi Sanat Edebiyat kolu Kuşlukta Yazarlar Grubu üyesidir.

Evli, iki erkek çocuk babasıdır.

 

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati: 17.00

Yer: Türk Edebiyatı Vakfı/Sultanahmet

Tel: 0212 526 16 15 / 527 50 32VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön