DUYURU

Edebiyat günlerinde gençlerle ustalar el eleYaşadığımız hayatı anlamlandırmanın en önemli yollarından biri de edebiyat kuşkusuz. Romanlar, öyküler ve şiirler yaşamı güzel kılan sanat yapıtlarının önde gelenleri. Edebiyatın ustaları kadar, harfleri, kelimeleri geleceğe taşıyacak olan genç kalemler de kıymetli. Eyüp Belediyesi’nce bu yıl ilki düzenlenen ‘Haliç Genç Edebiyat Günleri’ işte bu yüzden önem kazanıyor. Bugün başlayacak olan etkinlik, usta edebiyatçılarla genç kalemleri bir araya getirerek karşılıklı bir etkileşim sağlayacak. Bugün saat 14.00’de Caferpaşa Kültür Merkezi’nde açılışı yapılacak olan Genç Edebiyat Günleri’nin onur konuğu ise usta yazar Atasoy Müftüoğlu olacak. 23 Mayıs’a kadar devam edecek etkinlikte 20 Mayıs Çarşamba günü öyküye, 21 Mayıs Perşembe şiire, 22 Mayıs Cuma denemeye, 23 Cumartesi günü ise romana ayrılmış. Sabah saat 10:30’da başlayacak programlar son derece renkli etkinliklere sahne olacak.

 

Öykücüler okullara dağılıyor

 

20 Mayıs Çarşamba saat 10.30’daki Öykü Günü’nde düzenlenecek atölyede Necati Mert gençlerle buluşacak. Aynı gün saat 14.30’da Öykücüler Okullarda programına Bünyamin Demirci, Mukadder Gemici ve Doğukan İşler Eyüp Anadolu Lisesi’ne konuk olacak. 21 Mayıs Perşembe saat: 10.30’da başlayacak şiir gününde Turan Koç, Genç Şiir Atölyesi’nde konuşacak. Dursun Güzel, Muzaffer Serkan Aydın ve Meryem Kılıç da Şairler Okullarda programı için saat 14.30’da Eyüp İmam Hatip Lisesi’nde olacak. Deneme’nin konuşulacağı 22 Mayıs Cuma günü Genç Deneme Atölyesi’nde Sadık Yalsızuçanlar tecrübelerini aktarırken yine saat: 14.30’da Ömer Yalçınova, Rahşan Tekşen, Ahmet Bozkurt Ali Rıza Özderici Lisesi’nde gençlerle buluşacak. Genç Edebiyat Günleri’nin finalinde ise Sevinç Çokum Caferpaşa Kültür Merkezi’nde Genç Roman Atölyesi’ne konuk olacak. Alper Çeker, Deniz Gezgin ve Emre Ergin de Rami Anadolu Lisesi’nde genç okurlarıyla buluşacak. 8STAR SANAT

 

YAZARINDAN EDEBİYAT DERSİ

 

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Haliç Genç Edebiyat Günleri’ni düzenlemekteki amaçlarını, her alanda gençlerin önünü açma çabasının bir göstergesi olarak yorumluyor. Aydın, bu etkinlik sayesinde Eyüp ilçesinde yer alan okullardaki genç yetenekleri keşfedip edebiyatın ustalarıyla buluşturmak istediklerini dile getiriyor. Program kapsamında roman, öykü, şiir ve deneme yazarları ilçede bulunan okullarda öğrencilerle söyleşecek, atölye çalışmalarına katılacaklar. Etkinlikte usta yazarlar Sevinç Çokum, Necati Mert, Turan Koç, Sadık Yalsızuçanlar ve Atasoy Müftüoğlu ile Alper Çeker, Emre Ergin, Deniz Gezgin’in de bulunduğu çok sayıda isim yer alacak.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön