DUYURU

İstanbul hakkında ne biliyoruz?İstanbul’un Fethi’nin 562.Yıldönümünde, dünyadan ve Türkiye’den önemli araştırmacılar ve tarihçiler İstanbul’u konuşmak için bir araya gelecek.

 

İstanbul mercek altında

 

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek 3.Uluslararası Osmanlı İstanbulu Sempozyumu, alanında yetkin isimlerle İstanbul’un Fethi’nin dünya tarihindeki yerini, İstanbul’un fiziki, sosyal, ekonomik, kültürel değişimlerini ve çok kültürlülüğün buluşma noktası olarak İstanbul’u mercek altına alacak. Türkiye, ABD, Ukrayna, Bulgaristan, Almanya, Azerbaycan, Arnavutluk, Ermenistan, Rusya, Belçika’dan uzman isimler, Osmanlı İstanbul’unun birbirinden çarpıcı yönlerini, arşivlerden ilk kez gün yüzüne çıkarılacak görsel materyaller ve belgelerle katılımcılara anlatacak. Sempozyumda; Türk edebiyatının güçlü kalemleri Ahmet Ümit, Mario Levi, Selim İleri, Beşir Ayvazoğlu ve İskender Pala gibi önemli isimler de yer alacak.

 

Bedir Acar

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön