DUYURU

Türkiye’nin ilk antika ve sanat eseri alım ve satım platformu açıldıTürkiye’nin ilk antika ve sanat eseri alım ve satım platformu, tüketici nezdinde, Türkiye’de Sanat Eserleri konusunda güvene dayalı boşluğu doldurmayı hedefliyor…

 

Türkiye’nin ilk antika ve sanat eseri alım ve satım platformu açıldı 

Bu ay online olan, Türkiye’nin ilk antika ve sanat eseri alım ve satım platformu www.degerliesyalar.com ‘un kurucusu Muazzez Bodur Türkiye’de Sanat Eseri Piyasası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bodur; “Ülkemizde 2000'e yakın antikacı, 25 müzayede şirketi mevcut. Dünyadaki sanat piyasasının sanat bütçesi bugün 43 milyar euro. Bütçenin yüzde 30'luk kısmını ABD kaplıyor. İkinci sırayı Çin yüzde 25 oranla alıyor. Onu yüzde 23 ile İngiltere izliyor. Bugün İngiltere’de faaliyet gösteren antikacı ve açık arttırma işletmelerinin sayısının 9 bine ulaştığını biliyoruz. 50 bin dolayında kişiyi istihdam eden sektörün dünyanın en büyük ikinci pazarı ve yıllık satışlarının £8.5 milyarı bulduğu söyleniyor. Türkiye'de  ise yıllık antika ve sanat eseri cirosunun 300 milyon dolar gibi bir rakam olduğu tahmin ediliyor.

 

İçinde bulunduğumuz sektörün gelişmesi, internet üzerinden alım ve satımların arttırmak için bu siteyi kurmaya karar verdik. Antikacılar, koleksiyonerler, evde değerli eşya barındıran bireyler hedef kitlemiz. Sitenin ana vaadi “Güvenilir” olmasıdır. Türkiye’de sanat ve antika sektörün önündeki en önemli bariyer maalesef ki güvene dayalı bir zeminin oluşmaması, etik sorunların özellikle sanat tüketicisi nezdinde çözümsüz kalmasıdır. Hem sanat alıcısı hem satıcısı nezdinde, uzmanların kontrolünden geçmiş ve onaylanmış,  gerçek değer üzerinden alım ve satım yapan bir platform oluşturduk. Benzer alım / satım sitelerinde hiçbir filitreleme ve kontrol  olmadığı için, fiyatlandırma kontrol altına alınamamaktadır. Bu da müşteri nezdinde ciddi güvensizliğe sebep oluyor. ” dedi.

 

Antika ve sanat eserleri alış ve satış platformunun arkasında konusunda uzman 72 eksper ve uzman kadrosu bulunmaktadır. Uzman onayı alınmadan listelemenin yapılmadığı sitede, antika ve sanat eseri, vintage objeler, gelecekte antika kategorisine girecek olan tasarımcı objeleri bulunmaktadır. Kişiler, kendilerine ait eşyaları değerinde satış yapabilmekte ve aynı zamanda değerli eşya satın alabilmektedirler.

 

Bunun yanında evinizde yer kaplayan, nereye koyacağınızı bilemediğiniz eserleri de satışa çıkarmak için ekspertiz, depolama, nakliye, paketleme, restorasyon gibi hizmetleri de alabileceğiniz bir sistem ile hayatınızı kolaylaştıran platform“güvenilir“ bir site olma yolunda her ihtiyacı karşılamaktadır.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön