DUYURU

'Ustaların Yolunda Ebru Sergisi' başlıyorİTO Yeni Cami Hünkar Kasrı Sergi Salonu bu ay, Uğur Taşatan ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları Türk Ebrusu sergisine ev sahipliği yapıyor.

 

'Ustaların Yolunda Ebru Sergisi' başlıyor

Gelenekli sanatlarımızdan olan ebrû sanatı, son ustası merhum Mustafa Düzgünman'ın Hakk'a yürüdüğü tarihten bu yana, ustanın sanat geleneğine sadık kalınarak bugünlere getirildi.

 

Sergide; Hatip Mehmet Efendi, Ethem Efendi, Necmettin Okyay, Mustafa Düzgünman ve Alparslan Babaoğlu ustalara karşı duyulan sorumluluğun bilinci ile hareket edildi ve bu doğrultuda eserler üretilerek hocalardan alınan feyz ile sergiyi izleyicilerle buluşturma cesareti gösterildi.

 

Sergide Türk Ebrusu’nun geleneklerine bağlı kalınarak yapılan Battal Ebru, Hatip Ebrusu ve Çiçekli Ebrulardan örnekler yer almakta.

 

Sergiye katılan isimler ise şöyle: Uğur Taşatan, Meryem Uçar, Canan Sevin Bayrı, Dilek Kayir, Emine Cihangir, Hamide Uzun, Hayrunnisa Ocak, Hilal Gümüş, Kübra Tatar, Kübra Turan, Mühide Ağırdıcı, Nuriye Şimşek, Radiye Bağaç.

 

“Ustaların Yolunda” isimi ebru sergisi İTO Yeni Cami Hünkar Kasrı Sergi Salonu’nda 11 Haziran günü saat 15:00’de izleyici ile buluşacak.

 

11 HAZİRAN – 26 HAZİRAN 2015

 

Açılış: 11 HAZİRAN,  Saat: 15.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön