DUYURU

Türk sanatçı Jülide Mardin New York'ta sergi açtıGrammy Ödüllü Türk müzik yapımcısı Arif Mardin'in kızı Jülide Mardin, New York'un yükselen sanat bölgelerinden biri haline gelen Bushwick'te bulunan stüdyosunda "Yeni Eski Çalışmalar, Değiştirilmiş Kataloglar ve Paket Açma" adlı sergi düzenledi.

New York ve İstanbul'da yaşayan Mardin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önce babasını, ardından annesini kaybetmesiyle her zaman taşınmaya mahkum olmasından olumsuz etkilediğini belirtti. Mardin, böylece sergi kataloglarını keserek farklı bir forma dönüştürüp yeni eserler yapmaya başladığını ifade etti.

Sergisindeki eserleriyle, şiddet ve savaş kadar bürokrasiyi de eleştirdiğini ifade eden Mardin, stüdyosunda fotoğraf, kolaj, küçük heykeller ve video yerleştirme sanatını sergiledi.

Jülide Mardin, medyadaki sınırlama, savaş ve şiddet başta olmak üzere tüm dayatmaları yeniden tanımladığını, eserleriyle toplumun şiddet doğası ve oyuncaklar aracılığıyla savaşın metalaştırılmasına karşı çıktığını ifade etti.

 

Kaynak: AA

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön