DUYURU

Ramazan’da kitabın adresi BeyazıtTürkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen, İBB Kültür A.Ş. ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile bu yıl 34’ncüsü gerçekleşecek olan 34.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, 17 Haziran - 13 Temmuz 2015 tarihleri arasında her gün 11.00 - 24.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Ramazan etkinliklerinin vazgeçilmezlerinden biri olan ve Ramazan süresince açık olan fuar kapsamında her yıl geleneksel hale gelen Ramazan sohbetleri bu yıl da fuardaki yerini alacak.

Edebiyat, tarih, kültür, medeniyet, felsefe ve din alanında yaklaşık 100 bin ayrı başlıkta yayımlanan kitapların yer aldığı fuarda, T.C Diyanet İşleri Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., Türkiye Diyanet Vakfı, İSAM, IRCICA ve DÖSİM (Kültür ve Turizm Bakanlığı) Yayınları da bulunuyor.

Fuarda 180 yayınevinin her okuyucu profiline hitap eden kitaplarına ulaşmak da mümkün olacak. Okurlar, fuar süresince imza etkinliğinde buluştuğu sevdiği yazarlarla sohbet etmek imkânı da bulabilecekler.

34.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nda gerçekleşen Ramazan Sohbetleri bu yıl da Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde gerçekleşecek. Türkiye Diyanet Vakfı ve Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’in katkılarıyla düzenlenen Ramazan Sohbetleri, Ramazan’ın ilk gününden Kadir Gecesi’ne kadar 27 yazarın katılımı ile her gün 18:00-19:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Sohbet programının ilk halkasında yarın edebiyatçı yazar ve gazeteci Mehmet Nuri Yardım yer alacak.

Kitap ve Kültür Fuarı, Ankara Kocatepe Camii’nde de eş zamanlı olarak düzenleniyor.

Her akşam Ramazan sohbeti

Otuz gün boyunca İstanbul’a kitap şöleni yaşatacak olan Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nda her akşam Ramazan sohbetleri yapılacak. 18:00’de başlayacak sohbetlerin adresi Beyazıt Devlet Kütüphanesi.

 

Bedir Acar

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön