DUYURU

Tanpınar’ın izinde ‘Beş Şehir’ filmdeGençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “5 Şehir 5 Film” projesiyle, İstanbul’un farklı semtlerinden 20 lise öğrencisi, 9 aydır devam eden kısa film eğitimlerini tamamlayarak, çekimler için sahaya indi. Tanpınar’ın, “5 Şehir” kitabında şiirsel bir dille anlattığı İstanbul, Ankara, Bursa, Konya ve Erzurum, projeye katılan öğrencilerin yazdıkları senaryolar ekseninde, kısa film olarak beyaz perdeye aktarılacak.

Küçükçekmece Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Berfin Özhazar, projeyle, insanlara değer vermeyi öğrendiğini belirtiyor. Beşiktaş Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi öğrencisi Ali Gültekin de projeyle, şehrin tarihini öğrendiklerini aktararak, “Senaryo yazım tekniklerini ve kamera kullanmayı öğrendik. Sosyal açıdan bana çok katkısı oldu. Sınıfta daha önce hiç tanımadığım birçok farklı kültür ve etnik kökenden arkadaşla tanıştım” dedi.

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön