DUYURU

Türk müziği ile Çalıkuşu balesiReşat Nuri Güntekin’in unutulmaz eserinden aynı adla uyarlanan Çalıkuşu balesi, 6 yıl aradan sonra ilk kez İstanbullularla buluşacak. Koreografi, reji ve yönetmenliğini devlet sanatçısı Merih Bahar Çimenciler’in yaptığı Çalıkuşu balesi yarın akşam 21.30’da Akasya Acıbadem-Akasya Park’ta sahnelenecek.

 

Kanun, ud, ney, tambur ve Feride

 

Çalıkuşu balesi, birçok ilki içinde barındırıyor. Eserin en önemli yanı Türk Sanat Müziği ile icra edilmesinin yanı sıra, kanun, ud, ney ve tambur da orkestra da yer alıyor. Eser, Mersin Devlet Orkestrası’nın etnik sazlarıyla canlı müzik eşliğinde sahnelenecek. Çalıkuşu’nda, küçük yaşta annesini ve babasını kaybetmiş, iradeli, kültürlü ve güzel bir genç kız olan Feride’nin, genç ve yakışıklı Kamuran’a duyduğu aşkın kırgınlığı nedeniyle Anadolu’da öğretmenlik yapmaya gitmesi anlatılıyor. Feride karakterini Büşra Ay, Kamuran’ı ise Ender Üçdemir oynuyor.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön