DUYURU

NECDET SUBAŞI BEYAZIT KÜTÜPHANESİ'NDE KONUŞACAKDiyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Necdet Subaşı, 27 Haziran Cumartesi akşamı saat 18.00'den itibaren Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nde Ramazan'a özel bir konuşma yapacak.

 

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen 34. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günlerinde birçok imza programıyla ziyaretçileri karşılayacak. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)'nin desteğiyle gerçekleşen Beyazıt Ramazan Sohbetleri ise Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nin nezih ortamında 13 Temmuz Kadir Gecesi'ne kadar sürecek.

 

Ramazan'ın onuncu günü Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nde yapılacak programın sohbet konuğu, Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Necdet Subaşı olacak. 27 Haziran Cumartesi akşamı saat 18.00’de başlayacak olan programda Ramazan'a özel bir sohbet yapacak olan Subaşı, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularını cevaplayacak.

 

 

 

DR. NECDET SUBAŞI KİMDİR?

 

1961 yılında Artvin'in Şavşat ilçesinde doğan Dr. Necdet Subaşı, Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde lisans, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde de doktora programını tamamladı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde, Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyeliği yapan Subaşı, 2011 yılından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığında Strateji Geliştirme Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

 Evli ve üç çocuk babası olan Subaşı'nın Türk Aydınının Din Anlayışı, Kutsanmış Görüntüler, Öteki Türkiye'de Din ve Modernleşme, Gündelik Hayat ve Dinsellik, Alevî Modernleşmesi, Ara Dönem Din Politikaları, Sınırları Yoklamak, Din Sosyolojisine Giriş, Din Sosyolojisi, Dinî Sosyaliteler, Frenk Hayatının Gecesinde ve Yaz Dediler Ânı  adlı eserleri yayımlanmıştır.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön