DUYURU

Türkçenin Sesi Radyosu geliyorEdebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği ESKADER’in düzenlediği “Bâbıâli Sohbetleri”nde konuşan Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi, yakın bir gelecekte Türkçenin Sesi Radyosu ile dünyaya hitap edeceklerini söyledi.

 

Türkçenin Sesi Radyosu geliyor

1500 yıllık mazisi olan Türkçenin dünya dilleri arasında seçkin bir yeri olduğunu belirten Hayati Develi,  “Bu kadar köklü tarihi olan dillerin sayısı fazla değildir. Türk dili ahenkli ve rahat öğrenilebilir bir lisandır” dedi. Kültür ihracı yapan Goethe Enstitüsü, Cervantes Enstitüsü gibi önemli enstitüler arasında gösterilmeyi istediklerini dile getiren Develi şu anda 30 ülkede 42 kültür merkeziyle yoğun bir faaliyet içinde olduklarını ve bu sayıyı 100’e çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön