DUYURU

Siyer Vakfı Türkiye ve dünya’da Kur’an-ı Kerim’i tanıtacakSiyer Vakfı’nın ‘Mucize Bir Kitap Mucize Bir Nesil’ projesinin tanıtım gecesi Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. Ankara’daki saldırı nedeniyle açılışta planlanan konserin yerine Fatih Koca tarafından Kur’an okundu. Projeye ilişkin bilgi veren Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım,Kur’an’ın mucize bir kitap olduğunu söyledi. Vakıf Başkanı Mehmet Kaya ise yıl boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi verdi. Daha önce ‘81 İl, 81 Sahabe’ projesini gerçekleştirdiklerini hatırlatan Kaya, bu yıl da ‘Mucize Bir Kitap Mucize Bir Nesil’ projesini hayata geçireceklerini söyledi.

 

BU YIL GÜNDEM: KUR’AN 

 

Yurt içinde ve yurt dışında etkinliklerin yapılacağını belirten Kaya, şu bilgileri verdi: “‘Yaşayan Kur’an Hazreti Peygamber’ başlığı altında Anadolu’nun sekiz ayrı şehrinde gerçekleştirilecek konferanslarda Kur’an’ın anlattığı özellikleriyle Peygamber Efendimiz dinleyicilere aktarılacak. ‘Kur’an’ın Yiğitleri’ başlığı altında ise Peygamber Mektebi’nin en gözde talebeleri Avrupa’nın sekiz önemli noktasında gerçekleştirilecek salon programlarıyla dinleyenlere anlatılacak. Avusturya’nın başkenti Viyana’da başlayacak konferans serisi Almanya’da son bulacak.” Etkinlikler kapsamında sekiz üniversitede ‘Vahyin Yetiştirdiği Gençler’ toplantısı yapılacak ve ‘Alemlere Rahmet’ başlıklı kısa metrajlı film yarışması gerçekleştirilecek.

 

STAR GAZETESİ VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön