DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: "BALKANLAR'DA OSMANLI MİRASI"Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde edebiyatçı yazar Ferudun Ay, “Balkanlar’da Osmanlı Mirası” konulu bir konuşma yapacak. 

 

Ferudun Ay Kimdir?

Nevşehir ili, Gülşehir ilçesinde doğdu. İlköğretim, orta ve lise eğitimim Gülşehir ilçesinde tamamladı. K.K.T.C Yakındoğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 

İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde, Yeni Türk Edebiyatı alanında “Yaşar Kemal'in Bir Ada Hikâyesi Adlı Romanlarında Göç Olgusu” tezini tamamlayarak 2011 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede 1836-1912 Dönemi Edebî Hatıralarında Edebî Meseleler, Şahıslar adlı tez çalışması yapıyor. 

MEB'de öğretmenlik ve Bosna Hersek'te Özel Üniversitede Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 2013 tarihinden itibaren Kültür A.Ş'de yayın editörü olarak görev yapıyor.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön