DUYURU

Osmanlı eserleri, ve ünlü ailelerin eşyaları satıştaAsar-ı Atika Antika Sanat Galerisi, Osmanlı karma eserleri ve özel aile koleksiyonlarından oluşan 19’ncu müzayedesini, 29 Kasım Pazar günü saat 14.30’da, Conrad İstanbul Oteli’nde gerçekleştiriyor. Müzayede de Osmanlı saray eserleri, Türk seramikleri, Osmanlı hat sanatının nadide örnekleri, farklı dönem ve coğrafyalardan klasik tablolar, tombak parçalar ile ünlü ailelere ait antika ev eşyaları satışa sunuluyor.

 

Asar-ı Atika Müzayedesi’nin dikkat çeken parçalarının açılış fiyatları ise söyle;  Şeker Ahmet Paşa’nın karton üzerine yağlıboya natürmort resmi 350 bin lira, Fransız Limoges porselen fabrikasının Sultan II. Abdülhamit Han için yaptığı, her bir parçasının üzerinde 24 ayar altın kabartma ile A.H. İnsiyalli bulunan 48 parça yemek takımı 80 bin lira, Üzerinde Kanuni Sultan Süleyman’ın Tuğrası olması nedeniyle çok nadir sayılan berat 35 bin lira,  Sultan 2’nci Mahmut’un tahta geçmesi şerefine Fransızlar tarafından saraya hediye edilmiş, boyun kısımları altınlı, üzerinde Sultan II. Mahmut tuğralı bir çift porselen aşurelik 25 bin lira.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön