DUYURU

Dostluğun kitabını yazdıTürkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi ile İBB Kültür Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Fethi Gemuhluoğlu Dostluk Günleri, 20-21 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

 

FETHİ GEMUHLUOĞLU DOSTLAR MECLİSİNDE ANILIYOR

 

Yarın saat 14.00’de başlayacak  etkinliklere onlarca şair yazar ve akademisyen katılacak.    Düşünceleri ve eserleriyle, toplumun sanat ve kültür hayatı üzerinde etkili olan, manevi ufkunda bir ışık yakan Gemuhluoğlu, ‘Dostluk Üzerine’ kitabının da yazarı.

 

TYB’nin Kızlarağası Medresesindeki yerinde düzenlenecek panellerde Fethi Gemuhluoğlu’nun dostluk üzerine yaptığı konuşmalar, yazdığı mektuplar ve eğitimli insan yetiştirme konusundaki gayreti konuşulacak. Dostluk Üzerine kitabının yazarı olan Fethi Gemuhluoğlu Dostluk Günleri’nde aralarında Sadettin Ökten, Metin Eriş, Beşir Oğuzbaşaran, Emin Işık  gibi pek çok  akademisyen ve yazar katılacak.  21 Kasım cumartesi günü Fethi Gemuhluoğlu’na ithaf edilmiş şiirlerden örneklerin sunulacağı Şiir Okumaları programı yapılacak.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön