DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: DOĞU TÜRKİSTAN İZLENİMLERİTürk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Sanatçı ve Türk Dünyası Müzikleri Araştırmacısı Bünyamin Aksungur, “Doğu Türkistan İzlenimleri” başlıklı bir konuşma yapacak. 

 

Bünyamin Aksungur Kimdir?

 

1957’de Manisa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Manisa’da, liseyi Edirne Öğretmen Okulunda tamamladı. 1975’de ilköğretim öğretmeni olarak Iğdır’da göreve başladı. 

1976’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü’ne girdi. Burada gece öğrenimine devam ederken gündüzleri de ilkokul öğretmenliği yaptı. 

Fakülteyi bitirdikten sonra da ilkokul öğretmenliğine devam etti. 

1986 yılında İstanbul Radyosu’na tayin edildi. Bir süre prodüktör kadrosunda çalıştı, ardından yapımcı-yönetmen olarak TRT İstanbul Televizyonu’na atandı.

Hayatını musikiye adamış olan Bünyamin Aksungur, TÜRKSES adlı müzik topluluğunu kurdu. Türk dünyası müzikleri hakkında çok sayıda konser verdi. 

Sürekli olarak Türk dünyası müzikleri üzerine araştırmalar yapıyor ve bu konuda sazlı sözlü konferanslar veriyor.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön